Sign in to follow this  
Followers 0
  • entries
    0
  • comments
    0
  • views
    722

About this blog

Farklı Deneyimler Sunan Sohbet Sitesi

 

Günümüzde İnternet sayesinde uzaklar yakınlaşmıştır. İnternet sayesinde alışveriş yapabilir, dünyanın bir ucundan istediğimiz ürünü getirtebiliriz. Yemek sipariş edebiliriz. Kitapevlerin de bulamadığımız kitaplara İnternet üzerinden ulaşabiliriz. İstediğimiz konuda araştırma yapmamız da İnternet aracılığı ile mümkündür. Film, dizi izleyebilir istediğimiz müziklere erişebiliriz. İnternetin sağladıkları bununla bitmez. İnternet bize arkadaşlıklar, dostluklar da sağlar. Bunu chat sohbet siteleri aracılığı ile yapar. Bu siteler sayesinde çok sayıda insana kavuşmamız mümkündür.

Bu sitelerin kaliteli, düzeyli ve saygılı ortamı sayesinde güzel dostluklar, arkadaşlıklar sağlamak mümkün hale gelmiştir. Bu sitelerde argo sözcüklere, hakaretlere, din – dil – ırk ayrımına yer yoktur. Bu da sohbetin daha kaliteli olmasını sağlayan unsurlardandır.

Sohbet siteleri çok sayıda insanın birbirlerine ulaşma noktalarıdır. Farklık etnik kökenlerden, farklı şehirlerden insanlar bu alanlarda bir araya gelirler. Kişilerin yapması gereken bu siteye giriş yapmak, rumuz belirlemek ve sohbet etmek istediği kişiyi seçmektir. Sonrası için gereken ise belirli, basit iletişim kurallarını uygulamaktır.

Öncelikli şey gülümsemektir. Gülümsemek karşı tarafın görememesi durumunda dahi bulaşıcıdır. Sohbet ettiğiniz kişiye de yansır. Saygı çevresinin dışına çıkılmaması gerektiği ise başka bir unsurdur. Küfürlü konuşmalardan ise kesinlikle uzak durulmalıdır. İyi bir dinleyici olmayı da başarmak lazımdır. Sadece siz konuşursanız ve karşınızdaki insana söz hakkı vermezseniz bu kötü bir sohbete dönüşür. Kişi ise ismini söylediğinde unutmamaya çalışım. Eğer unutursanız çok zaman geçmeden özür dileyerek yeniden sorun.

Chat sitesi sosyalleşmenizi en kolay yoldan sağlayan iletişim araçlarından biridir. Türk kültüründe de Unternet sohbeti oldukça yaygınlaşmıştır. Sanal sohbet kültürü ülkemizde de hızla yayılmıştır. Başlangıçta daha gençlerin kullandığı siteler günümüzde yediden yetmişe herkesin kullanımına sunulmuştur.

Ülkemizde sanal sohbet oldukça tercih edilen ve sevilen bir sohbet çeşididir. Mobil cihazlar ile de sohbete ulaşmak mümkündür. Chat odaları Javascript ya da Java bazlıdır. Bu sayede odalara ulaşılır. Bir rumuz seçilerek bu odalara giriş yapılır. Rumuz bu odalarda bizi temsil eder. Görünen yüzümüzdür. Bu sebeple kişi rumuzu dikkatli, kendine uygun bir şekilde seçmelidir. Düşünülerek seçilmiş bir rumuz güzel dostlukların başlangıcıdır. Bu odalar sayesinde istediğiniz dostluklara ulaşabilirsiniz.

Entries in this blog

No blog entries have been created

Sign in to follow this  
Followers 0